Saçın Hızlı Uzaması İçin Yöntemler

Saçın Hızlı Uzaması İçin Yöntemler

Saçların uzunluğu birçok kadın için olduğu kadar erkekler içinde önemlidir. Bu sebeple uzun saçlarından vazgeçemediği için sağlıksız, kırıklı, ölü ve cansız saçlarını kestiremeyenler oldukça fazladır. Öncelikle saçları kestirmekten korkmamak gereklidir. Saçlarınızın zaten yavaş uzadığını düşündüğünüz için saçlarınızı kestirmiyorsanız unutmamalısınız ki saç kestirdikçe uzar. Normalden çok çok yavaş uzayan saçlar için ise besleyici kürler ve maskeler ile desteklenen saç dipleri daha hızlı daha canlı ve daha parlak uzayacaktır.

Saçlarımızın ağırlıklarından ve kırıklarından kurtulduktan sonra saçlarımızı 2 haftada bir B vitamini, E vitamini, Revigen gibi ampullerin de içinde olduğu yoğun içerikli maskelerle beslemeliyiz. Haftada 2 defa banyodan önce zeytinyağı, aloavera, badem yağı gibi yağları saçlarımızı dibinden ucuna kadar yedirip 15-20 dakika beklemeliyiz. Yağ saçımızda olduğu süre boyunca kafa derimize parmaklarımızın yumuşak yerleriyle masaj yapmalıyız. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırmış olacağız ve yağları kafa derimize iyice yedirmiş olacağız. Saçlarımızı yağdan arındırırken kesinlikle kaynar su kullanmamalıyız ve bol şampuanla arındırmaya çalışmamalıyız. Saçlarımızın suyu iyice çekmesini bekledikten sonra suyu iyice emmiş saçlarımıza az miktarda şampuan alıp yavaş yavaş kafa derimize masaj yaparak ılık suyla durulamalıyız. Bunu en fazla 2 defa yapmalı ve daha fazlası için kafa derimizi yormamalıyız. Aynı şekilde hindistancevizi yağını da kafa derimize ve saçlarımıza yedirmeli ve bekleyebildiğimiz adar beklemeliyiz. Bir gece boyunca olabilir bu süre. Hiçbir zararı yoktur. Hindistancevizi yağı saçların güçlenmesini parlaklaşmasını, tamir edilmesini ve yeni saçların çıkmasını da sağlayacaktır.

Düzenli bir şekilde maskeleri saçlarımıza yaptığımız sürece saçlarımızın sağlığına dikkat edip sıcak şekillendiricilerden uzak durduğumuz sürece, saçlarımızı kuruyken veya banyodan hemen sonra gözenekler açıkken taramadığımız sürece kesilmiş ve yenilenmiş saçlar bu gibi basit maskeler sayesinde çok daha hızlı uzayacaktır ve sağlıklı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir