Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu

Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu

Saçlarımız sarı olsun ama doğal olsun, zararlı maddeler kullanmayalım, güneşten açılmış gibi olsun, kuaförlere para dökmeyelim ama saçlarımız parıl parıl parlasın. O zaman çare doğal ürünlerde. Bunlardan bir tanesi de hepimizin bildiği gibi papatyanın ta kendisidir.  Papatyanın kendisi çok nahif ve hoş bir çiçek olmasıyla beraber vücudumuza ve cildimize de yararları bir o kadar fazladır. Çayının tüketilmesi doğal bir sakinleştirici olmasıyla beraber saç derisine içeriden de katlı sağlamaktadır.

Papatyaları kendiniz toplayıp kurutup kanatarak kendi papatya suyunuzu elde edebilirsiniz. Tabi hediyen gelen papatyalar solmaya başlamadan güneşe koymayı da tercih edebilirsiniz. Ama zaten aktarlarda oldukça uygun fiyata satılan papatyayı edinmek oldukça kolaydır. Nede olsa doğal bir ürün olması hasebiyle azar azar yapmakta fayda var. Mesela 500 ml yi 1-2 hafta kullanabilirsiniz. Papatya suyuna sadece saçlarınızı açma amaçlı bakıyor olabilirsiniz oysa saç derisi problemlerine de bir o kadar iyi gelmektedir. Saç derisinden kaynaklı kepek gibi problemleri adeta yok etmektedir. Bunların yanı sıra kuruyan, dökülen saçlara şifa, kuru, cansız, sönük ve mat saç derdine de devadır. Şimdi bir kat daha fazla saçlarınızı açmak isteyeceğinize eminim.

Eğer asıl amaç saçların rengini açmak ise diğer bakım işlemlerini ben diğer ürünler ile de yaparım diyorsanız o zaman zararlı olabilecek birkaç önerim var fakat öyle çok da zararlı değil. İlk olarak saçların turuncumsu değil sarımsı açılmasını arzu ediyorsanız bunun için sıcaklığa ihtiyacınız olacak. Örneğin yaz güneşi gibi. Bildiğiniz gibi güneşte kalmak oldukça zararlı özellikle de zararlı ışınlar atmosferden bu kadar kolay geçmeye başlamışken. Artı olarak bir de saçları aşırı kurutmaktadır. Bunu yapacaksanız eğer önemlerinizi çok çok iyi almalısınız. Diğer bir önerim ise fön makinası. Buda yine saçları yıpratır. Aslında biraz da yıpratarak açar. Eğer kontrollü bir seçikle kafa derinizi yakmadan saçlarınıza uzun süre ısı vermeden yaparsanız ve daha sonrasında yağ bakımlarını yaparsanız problem ortadan kalkıyor. Son olarak yazın gezerken bir sprey şişesinin içine papatya suyu doldurup saçlarınızı devamlı olarak bununla ıslatırsanız hem güneşe maruz kaldıkça kuruyan saçlara engel olup devamlı nemli tutarsınız hem de güneşin ısısından yararlanarak saçlarınızı açmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir