Limon Deyince Artık Sadece Ağzınız Ekşimesin

Limon denilince aklımıza sarı, sulu ve tükürük bezlerini harekete geçirip, ağzımızı sulandıran bir hayale sahip oluyoruz. Daha çok salata sosu olarak kullandığımız, ya da şerbetlere birkaç damla damlattığımız bu limonların birçok faydası olduğunu hiç tahmin etmiş miydiniz?

Herkes sağlıklı, düzgün ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Bunun için ödemeyeceği rakam, gitmeyeceği yer neredeyse yoktur. Daha beyaz dişlere sahip olmak için neredeyse bütün macunlar, diş parlatıcılar, ağız suyu gibi pek çok diş ürünlerini alıp kullanmayan yoktur herhalde. Ama mucize her gün dolabınızda duruyor. Üstelik çok da ucuz bir fiyata. Parlak ve beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız limon suyu ve karbonatı karıştırıp tıpkı macunla yapılan işlem gibi günde 2 defa dişlerinizi bununla fırçalarsanız istediğiniz beyaz dişlere kavuşma şansını elde edeceksiniz.

Limonun siyah noktalara, cilt lekelerine ve soluk tenlere iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Limon ve balı karıştırıp krem haline getirin ve siyah noktalara uygulayın, 5 ile 6 dakika arası beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak kurulayın. Düzenli olarak uygularsanız siyah noktalardan kurtulmuş olacaksınız.

Sivilceli ya da yağlı cildiniz için limon tam bir yağ emicidir. Sabah ya da yatmadan önce limon suyunu tonik gibi bir pamuk yardımıyla sürün ve kullandıktan sonra yüzünüzdeki yağların azaldığını, parladığına şahit olacaksınız.

Her sabah yüzünüzü yıkadığınız suya birkaç damla limon suyu sıkın ve yüzünüzü hazırladığınız su ile yıkayın. Cildinizin parladığına şahit olacaksınız.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir