Lazer Epilasyon Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmek İstedikleriniz;

Tıp sektörünün çok önemli teknolojik gelişmelerinden olan lazer son 40 yıldır gelişerek birçok alanda (göz ameliyatlarından böbrek taşı kırmaya kadar) çok farklı alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Uygun hastalıklarda doğru lazer ve doz seçilerek güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Lazerle nasıl epilasyon nasıl yapılır?

Lazerin epilasyon yapma mekanizması; cilde uygulanan lazer ışını, diğer doku ve organlara hasar vermeden, cildi geçerek kıl köküne yoğunlaşarak buraya lazerle ısı verilerek kıl kökü yok edilir. Bu işleme 6 seans devam edilir.

 

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Lazerin diğer geleneksel yöntemlerle göre kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır.

Kalıcı olması, yok denecek kadar az ağrı ve acı vermesi, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi, özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleri vardır.

Seans araları kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişir. Ortalama olarak yüz bölgesinde 4 hafta, diğer bölgelerde 6-8 haftaya kadar uzayabilir.

İnsan vücudundaki kılların, farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için, lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır.6 seans devam edilmesi de farklı yaşam evrelerindeki kılları tamamen ortadan kaldırmak için yapılır. Yüz çevresinde seans sayısı kişiye bağlı olmak üzere 15 kadar çıkmaktadır.

Lazer epilasyon sonrasında her hangi bir iz kalmaktadır. Ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Uygulamadan sonra kişiden kişiye değişmekle beraber başı kişilerde bu kızarıklık 2-3 saat, bazılarında bir kaç gün içinde kayıp olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir