Lahana çorbası diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Lahana çorbası diyeti, kronik ve akut bir hastalığı olan, reçeteli ilaçlar kullanan kimselere önerilmiyor. Birkaç kilo verip, kendinizi daha iyi hissetmek ve forma girmek için yapacağınız lahana çorbası diyeti ile sağlığınızı bozabilirsiniz, bu sebeple aşağıda yazdığımız hususlara son derece dikkat ederek diyet listenizi uygulamanızı ve herhangi bir yan etki gördüğünüz takdir de hemen diyeti sonlandırmanızı öneriyoruz.

Diyet boyunca kesinlikle alkol alınmamalıdır.
Bir haftadan fazla diyete devam edilmemelidir. Diyete devam etmek istiyorsanız 2 gün ara verip ikinci haftaya başlayabilirsiniz ancak lahana çorbası diyeti toplamda 21 günden fazla yapılmamalıdır. Her bir haftanın arasında 2 günlük boşluklar bırakarak maksimum 3 hafta yapabilirsiniz.
Bir hafta süresince çorba ile birlikte verilen diyet planının dışına çıkılmamalıdır. Diyet içerisinde muz, süt, et, balık, pirinç tüketilmesi gereken günlerde diyetinize sadık kalmalısınız ki vücudunuz bir zarar görmesin.
Lahana çorbası ile birlikte kesinlikle ekmek tüketilmemesi gerekmektedir.
Ne kadar çok çorba içerseniz o kadar çok kilo verirsiniz.
Diyet boyunca aşırıya kaçmamak şartı ile şekersiz çay ve kahve içebilirsiniz. Tüm gazlı içeceklerden uzak durmalısınız.
Her gün 45 dk. Yürüyüş yapmanız yakılan yağların vücudunuzdan daha hızlı atılmasını sağlayacaktır. Ancak yapmak zorunda değilsiniz.
Tüm diyetiniz boyunca bol bol su tüketmelisiniz. Bu şekilde toksinler ve eriyen yağlar rahatça vücudunuzdan uzaklaşabileceklerdir.
Diyetinize tam olarak uyduysanız kişiden kişiye değişiklik göstermesine rağmen yaklaşık 3 ile 7 kilo arasında kilo vermiş olmalısınız. Kendinizle gurur duyabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir