Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Maskesi

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle saçlarımız kuruyor, sertleşiyor, mat ve cansız görünmeye başlıyor. Güneşin zararlı ışınları, deniz, havuz, hava kirliliği vs. bunların hepsi saç kuruluğuna neden olabiliyor ve yazın bunlardan uzak durmak oldukça zor çok. Saç kuruluğunu onaran bir çok kozmetik ürün mevcut ancak bunlara bir dünya para harcamadan, evinizde bulunan malzemeleri kullanarak etkili bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Düzenli ve uzun süreli uygulanması gereken bu maskelerin etkilerini birkaç ay içinde görebileceksiniz. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kuru saçlar için bakım maskesi tariflerinden en etkili olanlarından bahsedecek olursak;

Zeytinyağını biraz ısıtıp masajla saç derinize iyice yedirirseniz kısa süre içinde ve oldukça kolay bir şekilde saç kuruluğundan kurtulabilirsiniz. Durulamasını kesinlikle ılık su ile yapmalısınız. Zeytinyağını saçınızda istediğiniz kadar bekletebilirsiniz. Çok abartmadığınız taktirde ne kadar bekletirseniz o kadar etkili olacaktır.
Bir yumurtanın beyazını yoğurtla beraber iyice karıştırarak hazırlayacağınız maske kuru saçlarınız için eşsiz bir nemlendirici olacaktır. Sadece birkaç uygulamadan sonra bile saçlarınız yumuşamaya, canlı, parlak görülmeye başlayacaktır.

Bir avokadonun yarısını 1 adet muz, 1 yumurta, 2 çorba kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt, 3 çorba kaşığı zeytinyağı ile iyice karıştırıp homojen hale getirdikten sonra saçlarınıza sürüp 1 saat kadar bekletirseniz haftada 1 kez 1 aylık kullanımda bile mükemmel etkilerini görebileceksiniz.

1 muz, 2 çorba kaşığı mayonez, 1 çorba kaşığı zeytinyağı karışımı maskesi de çok iyi bir saç nemlendiricisidir.

Bir muzun yarısı, 1 yumurta sarısı, 2 çay kaşığı süt tozu, 1 çay kaşığı jojoba ya da Hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı limon suyunu iyice ezip saçınıza sürün, etkilerine inanamayacaksınız

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir