Kolay zayıflamanın yolları

Fazla kilolar hemen hemen her kadının hayatında en az bir kere sorun haline gelmiştir. Dengesiz beslenme, stres, hormonal değişimler ve hareketsiz yaşamın yol açtığı kilolar ne yazık ki geldikleri kadar hızlı bir şekilde hayatımızdan uzaklaşmazlar. Kilo sorunu olan kadınlar, çeşitli diyet yöntemlerini deneyerek hızlı bir şekilde bu kiloları vermek için uğraşırlar. Ancak çoğu zaman hızlı kilo vermeye yönelik uygulanan bu diyetler hüsranla sonuçlanır ve kişilerin iradelerine olan inançlarına zarar verir. Diyetisyen yardımı ile kilo veren kişiler ise düzenli beslenmeyi yaşam biçimi haline getiremedikleri için verdiği tüm kiloları tekrar geri alırlar. Peki, bu kadar çabaya rağmen bu kiloların kalıcı olarak vücudumuzdan atılamamasının gerçek sebebi nedir?

Problem bilinçaltınız
Yapılan araştırmalar sonucunda bulunan ve her yöntemi uygulamanıza rağmen bir türlü kilo verememenize yol açan nedeni açıklıyoruz, “bilinçaltınız”! Kilo vermek istemenize rağmen siz farkında olmadan bilinçaltınız sizin aleyhinize çalışarak yağlarınızın vücudunuzdan atılmasına engel olmaktadır. Diyetisyeniniz ile birlikte çalışırken kilo ile ilgili bilinçaltında yer alan inançları değiştirmeye yönelik uzmanlaşmış bir psikolog ile seanslara başlamanız, kilolarınızdan hızlı ve kalıcı olarak kurtulmanıza yardım edecektir.

Psikologlarla görüşün
Diyetisyenler beslenme eğitiminin çok küçük yaşlarda verilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Çocuklarınıza yönelik, mutlu anları şeker çikolata gibi tatlı yiyecekler ile bağdaştırmamanız konusunda özellikle uyarı yapmaktadırlar. Çocuğunuza ‘Akşam baban gelince sana çikolata getirecek’ demek, gelecekte mutlu anları yaşayabilmesi için sadece tatlı yiyecekler yemesinin yeterli olacağı kodunu beynine işlemek demektir. Yetişkin haline gelen bu çocuk, her stresli anında tatlı ve şekerli yiyecekleri yemekten kendini alıkoyamayacaktır. Günümüzde stresi hayatımızın her alanında yoğun olarak yaşadığımız düşünülürse, bilinçaltımızın desteğiyle sürekli şekerli gıdalara yönelmek kısa sürede kilo problemimiz olacak anlamına gelmektedir. Sizin de bilinçaltınızda bu ve buna benzer kilo vermenizi önleyen bir sürü olumsuz inancınız olabilir. Bu konuda destek alarak özlemini duyduğunuz ideal kilonuza daha hızlı ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir