Kolay ve Hızlı Kilo Vermek İçin Pratik İpuçları

Hatalı yapılan diyetler sonucu Zayıflama ve Hızlı Kilo Vermek çoğu zaman bir hayalde kalıyor. Başarısız zayıflama çalışmalarına bir son verip Hızlı şekilde Kilo Vermek için İpuçlarını sizin için derledik.

#1 İlk Yapılan Hata: “Şok Diyetle Hızlı Kilo Vermek”

Evet, yanlış okumadınız. Şok diyetle hızlı kilo vermek bir hayalden öteye geçmez. Eğer zayıflama bu kadar kolay olsaydı çevremizdeki bunca obez de şok bir diyet yardımı ile 1 ayda 20 Kilo Vermek istemez miydi? 1 Haftada size 5-10 kilo verdireceğini vaat eden diyetlerden uzak durun. Bu diyetler sizi aç bırakarak ilk hafta içinde vücudunuzdaki suyu da atarak 2-3 kilo verdirmiş gözükebilir. Fakat haftalar ilerledikçe diyet daha zor gelecek ve verilen kilolar fazlasıyla geri alınacaktır. Bu yazıyı okuyorsanız şuan kendinize “1 ay önce aynısını yaşamıştım. 2 hafta boyunca aç kalıp verdiğim 3-4 kiloyu fazlasıyla sonraki haftalarda geri almıştım.” Dediğinizi duyar gibiyim. Hızlı Kilo Vermek istiyorsanız şok diyetleri unutun.

#2 Bol Meyve Tüketerek Hızla Kilo Veremezsiniz.

Türkiye gibi bir ülkede yaşadığımızdan meyve ve sebze yönünden kendimize çoğu zaman maddi olarak sınır koymak zorunda değiliz. Zaten bol olan meyveleri Avrupa, Amerika gibi ülkelerden çok daha ucuza ve taze olarak satın alabiliyoruz. Tabi bir o kadar lezzetli olan bu meyveleri sağlıklı oldukları nedeniyle gönül rahatlığı ile yiyoruz. Hele ki kış aylarında bol vitaminli olan portakal, kivi, muzu annemiz akşam yemeğinden sonra saat 22.00 sularında yatmadan önce soyup da getirince nede lezzetli oluyor değil mi? Fakat meyvenin meyve şekeri ile dolu olduğunu ve Hızlı Kilo Vermek için ne kadar seviyorsanız da uzak durmanız gerektiğini biliyor musunuz? Zayıflamak için diyet yaptığınız dönemde meyve yemek istiyorsanız sabah saatlerinde (kahvaltıdan sırasında veya sonrasında) tüketmeye ve diğer zamanlar uzak durmaya özen gösterin.

#3 Zayıflamak İçin Kimyasal İlaçlardan Uzak Durun!

İşte burası çok önemli. Belki de kalıcı sağlık sorunlarına neden olacak kimyasal ilaçlardan uzak durun. Reklamlarda çok hızlı şekilde kilo verdiren çeşitli kapsüller tanıtılıyor. Fakat kaçımız bunların içinde gerekten ne olduğunu biliyoruz? Bu ilaçlar kilo vermenize yardımcı olsa da uzun vadede vücudunuzda ne gibi zararlar oluşturacaklarını bilmiyorsunuz. Hızlı Kilo Vermek için sağlığınızı tehlikeye atacak bu tür ilaçlardan uzak durun.

#4 Günlük 30 Dk. Yürüyüşünüzü Mutlaka Yapın

İster hava yağmurlu olsun isterse de o gün yöneticinizle tartışmış olun, nasıl bir mazeretiniz olursa olsun mutlaka her gün 30 dk. yürüyüşünüzü yapmaya özen gösterin. Bunun için belli bir rutin oluşturmak yardımcı olabilir. Örneğin öğle yemeklerinden sonra yürüyüş veya sabahları 15-20 dk. erken kalkıp evin çevresinde 10 tur atabilirsiniz. Unutmayın ki Hızlı Kilo Vermek istiyorsanız fiziksel aktivitenizi arttırmanız gerekiyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir