Kokulu Mum Yapımı

Kokulu mumlar bir evin adeta havasını değiştirir, insanın ruh halini değiştirir.Çünkü uzak doğu kültürü olarak bildiğimiz Feng Shui yöntemi evlerinizde mumlar kullanmanızı öneriyor. Size tamamen iyi enerji sağlayacak olan mumları evlerinizde kullanmanız size çok daha huzurlu bir ortam sağlayabilir. Bir mekanı oldukça ayrıcalıklı, oldukça romantik bir hale getirmeniz için birkaç tane mum yeterlidir. Sıcak ışığıyla bulunduğunuz ortamı değiştirebilirler.Rahatlamak farklı bir ruh haline geçmek için mum kullanabilirsiniz. Mumlar da bir ücretle satılmaktadır. Kokulu kokusuz blok heykel mumlar bir çok farklı şekilde satılmaktadır. Kokuları ve kaliteleri de değişmektedir. Ancak gene de bir ücret karşılığında mum  almak istemiyorsanız o zaman kendi mumunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

Parafin, sterain, mum kalıbı, mum boyası, fitil ve kokmasını istediğiniz yağ lazım.

Parafini tencerede akışkan haline getirin ve ardından içine steraini ekleyin. Ardından rengini nasıl yapmak istiyorsanız boyayı dökün ve sonra içine yağı ekleyin. Daha sonra mumunuzu kabın içine dökerken içine aynı zamanda mumun fitilini de ekletin. Mumunuzun oda sıcaklığında soğuyup kalıplaşmasını bekleyin. Sonra da buzdolabının içine koyup dondurun.

İçine koyabileceğiniz bazı yağlar için size önerilerimiz şunlar.

Sarımsak yağı koyarsanız sivrisinekleri mekandan uzaklaştırırsınız. Mumların içerisine sarımsak yağı koyup ardından dış mekana hazırladığınız mumu koyarsanız evinize olandan çok daha az sineğin geldiğini göreceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir