Kıskançlığın Dozu

Hayatımızdaki insanı kimseyle paylaşmak istemeyiz ve özellikle hemcinslerimizin sevdiğimiz insana ilgi göstermesi bizi mutsuz eder ancak ilişkimizde sorun yaşamak istemiyorsak kıskançlığımızın dozunu çok iyi ayarlamalıyız. Aksi takdirde ilişkimizde sürekli tartışma yaşamamız kaçınılmaz olacak.

Sevdiğiniz kişiyi gözünüzden bile sakınıyorsanız bunu her zaman için ona belli etmek zorunda değilsiniz. Kendini kapana kısılmış hissetmemesi ve ona güvendiğinizi bilmesi için buna ihtiyacı var. Etrafındaki kadınların ona karşı ilgi beslediğini hissettiyseniz bunu direk olarak rakibinizle çözmelisiniz.

Sevgilinizi sürekli rahatsız olduğunuz bayanlar hakkında uyarmanız bu durumu onun aklına sokmanıza neden olacaktır. Sizinle ilgili düşüncelerini olumsuz hale getirmek istemiyorsanız gözle görülür durumlarda bile ona herkesin size ait olduğunu bildiğini bu yüzden kimsenin bunu düşünmeye bile cesaret edemeyeceğini söyleyin. Kendinize güveniniz onu etkileyecektir.

“Kimdi? Kim aradı?, Sana mı bakıyor?” gibi sorularınız ortada gerçek bir sorun yokken tartışmanıza neden olacağı gibi aynı zamanda sevgilinizin sizden sıkılmasına neden olacaktır. Kendinize olan güveninizden şüphe eden sevgilinizin sizi teselli etmek ya da ikna etmek gibi bir zorunluluğu olmadığını bilmeli ve bu sorunları kendi içinizde çözmelisiniz.

Yok, yere yapacağınız kıskançlıklar ile sevgilinizi bunaltırsanız bir gün gerçekten sorun olabilecek bir durumda yaptığınız uyarılarınız onun için ciddi olmayacaktır. Sürekli aynı konu üzerinde tartışma yaşadığınız için sevgiliniz bu konularda sizi ciddiye almak istemeyecektir ve bu durum ikili ilişkinizin kalitesini kesinlikle düşürecektir. Bu sebeple kıskançlığınızı kontrol etmeyi bilmeli ve ilişkinizi kendinize zehir etmekten vazgeçmelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir