Kısa Saç Modelleri

Kadınlar her zaman kısa saçlı olmanın uzun saçlı olmaya göre daha iyi olduğunu düşünür. Kısa saça şekil vermenin, toplamanın, kurutmanın kolay olduğuna inandığından kısa saçlı olmayı tercih ederler. Tüm bunları düşündüğümüzde kısa saçların daha iyi bir seçim olduğu ortaya çıkmış oluyor. Kısa saçlı hanımların çok farklı bir modeli saçına uygulaması uzun saçlı birisine göre oldukça zordur. Saçınız kısa olacağından uygulayacağınız modellerde daha az olacaktır. Şimdi size hayat kurtaracak 5 farklı ve pratik saç modelini anlatacağız.

 

Dağınık Saç Modeli

 
Kısacık ve erkek saçı diye tabir edilen bir saçınız varsa bu model tam size göre, saçınızı öncelikle köpükleyin ve istediğiniz şekli verin, daha sonra bir süre bekleyin saçının kurusun, sonra saçınızda sevmediğiniz, gözünüze kötü gözüken bir yer varsa maşa yardımıyla veya düzleştirici ile oynamalar yapabilirsiniz.

 

Aksesuarlı Saç Modeli

 
Kısa saçlara sahip olan kişilere en çok yakışan modellerden birisidir. Saçınızın ön bölümüne özel, renkli, parlak taşlı, tel tokalarla kendinize özel bir tasarım yaratabilirsiniz. Resimde bakarsanız sağ tarafı üç tokayla çok güzel bir şekilde toplamış ve çok güzel bir görüntü ortaya çıkmış. Sizde bu şekilde güzel taşlı tokalarla saçınızı güzelleştirebilirsiniz.

 

Saçı Geriye Tarama

 
Özellikle podyumlarda çok kullanılan bir saç modelidir. Saçınıza birazcık saç jölesi sürün ve jölenin saçın her teline ulaşması için saçınızı geriye doğru yatırarak tarayın. Ama ben jölenin verdiği o parlaklığı hiç sevmiyorum diyorsanız, bu işlemden sonra sprey sıkarak parlaklığı yok edebilirsiniz. İsterseniz saçınızın arka uç kısımlarına güzel tokalar takabilir ve o kısımda farklı güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

Saçınızı Farklı Yerlerden Ayırın

 
Saçınızı ayırmak için belirli noktalar belirleyin, bu şekilde farklı birçok model yapabilirsiniz. Özellikle gündelik kullanımlarınızda saçınızı ortadan ayırabilir, daha şık görünmek istediğiniz durumlarda yandan ayırarak daha şık görünebilirsiniz. Bu uygulamaları yaparken fön kullanırsanız daha güzel bir saç modeli yapmış olursunuz.

 

Toplu Saç Modeli

 
Kısa saçlı kadınlar saçlarını toplamakta çok zorlanır. Bunu yapmak o kadarda zor değildir. Saçınız 3 numara dediğimiz kısalıkta değil ise, alacağınız tel tokalar sayesinde saçınızı geriye toplayabilirsiniz. Bu şekilde topuz bile yapabilirsiniz. Önemli olan denemektir. Saçınıza özel farklı güzel tokalarınız olursa iyi olur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir