Kış aylarında cilt bakımı

Kış günlerinde herkesin sorunu çatlayan dudaklar ve kuruyan bir cilt. Peki, bu durumu değiştirmek için ne yapmalı? Tabi ki her daim cildimizi nemli tutmalıyız.

Bunu sağlamakta kremlerle mümkün. Krem de kullanıyor ama yine de aynı sorunla karşılaşıyor da olabilirsiniz. Bu durumda da dikkat etmemiz gereken bir takım şeyler var elbette. İçerisinde E vitamini barındıran kremler kullanmamız lazım. Günlük kullandığımız kremler bile bu yüzden çok önemli. Eğer kullandığınız ürünün gerçekten işe yaramasını istiyorsanız özellikle E vitamini ve devamında C vitamini içeren kremler tercih etmelisiniz. Aromalı kremlerde de kayısı ve kavun aromalı kremleri kullanırsanız bu soğuk günlerde cildinizin daha yumuşak olduğunu fark edeceksiniz. Daha yumuşak ve nemli bir cilt için özellikle duşlardan sonra tüm vücuda kremi masaj yaparak uygulamak çok önemli. Ellerimiz ve yüzümüz gibi devamlı soğukla temas halinde olan bölgelerimizi ise daha sıklıkla nemlendirmemiz gerekmekte. Bu durum dudaklarımızda da geçerli. Onun içinse çeşitli markaların lipsticklerini kullanmanızı hatta çantalarınızdan eksik etmemenizi tavsiye ederim.

Eğer krem kullanmak istemeyen, alamayan, kendim yapmak istiyorum vs. diyen varsa bunun için de evde kendimizin pratik bir şekilde hazırlayacağı nemlendiriciler var elbette.

*Şeker ve bal ile elde edeceğimiz karışımı ellerimize uygularsak ellerimizdeki ölü derilerden kurtulmuş oluruz.

*Yine bal ve yoğurtla yapacağımız karışımı da cildimizi nemlendirmek için kullanabiliriz.

* Yüzümüz için ise salatalık kullanabiliriz. Salatalık zaten sulu olduğu için sadece rendeleyerek yüzümüze maske yapmamız yeterli olacaktır.

İşte böyle basit karışımlarla da cildimizi daha nemli ve yumuşak tutmamız mümkün. İster kremlerle isterse de bir takım karışımlarla olsun cildimize bir şekilde gereken önemi ve değeri verip, bakımlı tutmalıyız…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir