Kırışıklıklara neden olan kötü alışkanlıklar

Her kadının cildini genç ve sağlıklı tutmak istiyor.

Fakat bazı kötü alışkanlıklarımız buna engel olur, yüz derisinin buruşmasını hızlandırır. Bu alışkanlıklardan mutlaka vazgeçin!

  1. Mimikte aşırı kullanımı

Eğer insan çok sık gözlerini kıyır, alnını kırışdırır vb. mimik hareketler yapıyorsa, bu kırışıklıkların daha sık meydana gelmesine neden olacaktır. Japon kadınları hatırlayın – hatta yaşlı kadınlarda kırışıklıklar az olur. Bunun sebebi tam olarak mimikte azar azar kullanmasıdır. Bu Japon geleneğidir.

  1. Yüze sık sık el atmak

Bu da bir sonraki kötü alışkanlıktır. Yüz derisine sıkça dokunduğu, siz cildinizi daima dartı ki, bu da kırışıklıkların oluşmasına başlatır.

Öte yandan bu lezyonların ve diğer sepgilerin oluşmasına neden olur.

  1. Sakız çiğnemek

Bu ağız çevresinde cildin dartılmasına ve sarkmasına neden olacak. Her gıdayı aldıktan sonra 5-7 dakika içinde sakız çiğnemek olur (bundan artık yok!). Sonuç olarak, hem dişlerinizi sağlıklı saklayacaksınız, hem de cildiniz acı çekmeyecek.

  1. 4. Günün altında kararmak

Gün yüz derisine oldukça fazla olumsuz etkiliyor – kurudur, esnekliğini azaltır, kocaldır, kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Cildinizi genç tutmak istiyorsanız, “zakar” dan vazgeçin, özel günden koruyan kremlerden, gün eyneklerinden, Şapka, şemsiyelerden kullanın.

  1. Skrablar, pilinkler gibi cildi derinlemesine temizlediği bilinen araçlardan sık sık kullanılması

Bu araçlar cildi kurutur, onun koruyucu katını imha ediyor ve neticede cilt daha çabuk yaşlanıyor, kırışıklıklarlave izlerle örtülür.

Günlük bakım sırasında alkol ve diğer agresif maddeler içeren kozmetik araçlardan daha az kullanın. Onlar derinin normal su dengesini bozar, cildi kurutur, kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Cildinizi sürekli nemlendirmeye çalışın – bu kırışıklıkların en iyi profilaktikasıdır.

  1. Uygun beslenme

Beslenmede tatlılar, fast-food besinlerin, yağlı, tuzlu, tütsülenmiş, kızartılmış gıdaların çokça yer kaplaması tüm vücuda olumsuz etkiliyor. Bu da cildin daha çabuk yaşlanmasına başlatır. Cildi genç tutmak isteyen insan mutlaka her gün meyve-sebze, yeşillik, süt ürünleri, sıyıklar (pirinç, yulaf buğday vb.) Yemelidir.

Sıvının alımı da çok önemlidir. Az sıvı kabul eden insanların derisi kurur, bu ise kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Gün içinde 2 l den az olmayalım sıvı alın. Çay, kahve sınırlayın. Bu içecekler vücudun susuzlaşmasına neden olur. Olağan temiz su, doğal meyve suları daha iyi bir seçimdir.

  1. Uykunun az olması

Gece sırasında organizma incelir ve geri yüklenir. Bu ayrıca yüz derisine de geçerlidir. Eğer insan daima az uyuyorsa, organizma daha çabuk kocalmağa başlar, bu da öncelikle yüz derisinin durumuna etki eder.

Daima 6 saatten az uyuyan insanın vücudu daha çabuk kocalmaya başlar.

  1. Karın üstü yatmak alışkanlığı

Bu alışkanlık yüz derisine çok olumsuz etkiliyor – kan dolaşımı bozulur, deri sıkılır, kırışır. Bel veya böyür üste yatın – bu tek yüz derisinin değil, kalp-damar sisteminin sağlığı için de çok önemlidir.

  1. Sigara içmek

Kadınların güzelliğine en kötü etkileyen alışkan sigara içmektir. Sigara içen kadınların cildi nazilir, kurur, sararır ve çok çabuk yaşlanıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir