Kırışıklıklar için Anti-aging Maskeler

Kırışıklıkların için maske: kaşık çavdar unu, 1 yumurta sarısı ve ılık sütü karıştırın, karışımı maske kıvamına getirip 15-20 dakika kadar bekletip sıcak su ile yıkayın.

* * * * *

Kırışıklıklar için yumurta maskesi: 1 çay kaşığı bal, 1 kaşık yulaf ezmesi ve 1 adet yumurta sarısını iyice karıştırıp, maske kıvamına getirin. Maskeyi yüzünüze süsüp 15-20 dakika bekletin, ardından ılık su ile yıkayın.

* * * * *

Kırışıklıklar için bal maskesi: 1 yemek kaşığı gliserol, 2 adet yumurta sarısı ve 1 kaşık balı iyice karıştırarak maske kıvamına getirin. Maskeyi yüzünüze sürüp 15-20 dakika bekletin, ardından ılık su ile durulayın.

* * * * *

Kırışıklıklar için bal mumu maskesi: eritilmiş 1 çorba kaşığı bal mumu, 2 kaşık bal ve 2 adet soğanın suyunu karıştırıp maske kıvamına getirin. Maskeyi nemli bir bez üzerine sürüp bezi yüzünüze koyun 15-20 dakika bekletip ardından kaldırın.

* * * * *

Kırışıklıklar için muz maskesi: yarım muzu rendeleyin, 1 kaşık bal, 1 adet yumurta sarısı ve saf bitkisel herhangi bir yağla karışımı maske kıvamına getirin. Maskeyi yüzünüze sürüp 15-20 dakika bekletin ardından ılık su ile yıkayın.

* * * * *

Birch Anti-aging maske: ince doğranmış huş yaprağı, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 2 kaşık saf bitkisel yağı karıştırıp maske kıvamına getirin. Maskeyi yüzünüze sürüp 15-20 dakika bekletin, ardından ılık su ile yıkayın.

* * * * *

Besleyici anti kırışıklık maskesi: 2 kaşık aloe özü, 1 yumurta sarısı, 1 kaşık bal, 3 kaşık süt tozunu iyice karıştırıp maske kıvamına getirin. Maskeyi yüzünüze sürüp 15-20 dakika bekletin, ardından ılık su ile yıkayın.

* * * * *

Aynı zamanda yüz kırışıklıklarından kurtulmak için, gece yatmadan önce cildinize nemlendirici olarak, kayısı çekirdeği yağı, susam yağı ya da kuşburnu yağı gibi bitkisel yağlar sürebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir