Kilo Vermek İçin Egzersizler

Kilo Vermek İçin Egzersizler

Kilo vermek her zaman zor gelen bir durumdur. Yaz yaklaştı. Her ne kadar şu günlerde yaz hiçbir zaman gelmeyecekmiş gibi hissettirse de sıcaklar kendini gösterdiğinde ince kıyafetler içinde artık fazlalıklarımızı saklayamayacağız. Sadece güzel görünmek için kilo vermeye karşıysanız ve sağlık için kilo vermeniz gerektiğini düşünüyorsanız ama spor salonuna gitmek veya ağır uzun süreli egzersizler için vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız yapacağınız basit egzersizler ile hayatınıza bir düzen verebilirsiniz.

Özellikle çocuklu hanımlar için zor bir şey olarak görünse de aslında oldukça kolaydır. Hatta belki daha kolaydır çünkü düzenli bir hayata alışmak en büyük adımı atmışlardır. Belki birkaç kilo fazlası vardır belki de doğumdan sonra kalan 4-5 kiloyu vermek istiyorlardır. Bunun için bebeğinizi de aktivitelerinize ekleyebilir ve fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. İlk olarak elbette ki yeme alışkanlığımızı değiştirmemiz gereklidir. Çok yemediğinizi bile düşünüyorsanız yanlış giden kesinlikle bir şeyler var demektir. Öncelikle günlük ne kadar kalori aldığınızı hesaplamanız gereklidir. Erkekler için ideal olan günlük 2500 kalori civarı iken kadınlar için 2000- 2100 kalori civarıdır. Kilo almamanız için aldığınız kalori kadar harcıyor olmanız gereklidir. Öte yandan eğer kilo verilmek isteniyorsa muhakkak bu puanın erkekler için 1600-1800 kadınlar için 1200-1300 kalori civarına inmesi gerekiyor. Böylece en kötü ihtimalle ilk 5 kilonuzu aç kalarak vermiş olursunuz.

Asıl istenen kilonun kalıcı olacak şekilde verilmesidir. Bunun için elbette egzersiz gereklidir. Günlük en az 15 dakika egzersiz yapılmalıdır. Egzersiz yaparken kasları monoton çalıştıracak değil her 5 dakika da bir farklı bir şekilde çalıştıracak sporlara yönelmelisiniz. Mekik, şınav, bisiklet hareketi gibi ard arda tekrarlanan egzersizler olmalı. İnternette Leslie Sansone’a ait farklı dakikalarda egzersizler bulunuyor. Bu egzersizler yardımıyla evinizde çok rahat kilo verebilirsiniz. Yatmadan önce yapılacak olan 5 dakikalık bisiklet hareketi de gece boyunca kalori yakmanızı sağlayacaktır. Sabah kalktığınız gibi ev işlerine başlamak, veya evin etrafında bir tur atmak ve bu süre zarfında bir adet orta boy meyve tüketmek güne daha enerjik başlamanızı sağlayacak böylece vücut daha erken ve daha fazla kalori yakmaya başlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir