Kilo Almanın En Sağlıklı Yolları

Genellikle kadınlar kilolarınızdan kurtulma arzusunda olur, fakat kilo almak isteyenlerin sayısı da az değil. İnsanın kilo almak istemesinin birkaç nedeni var. Eğer insanın kullandığı enerji, kazandığından fazla, eğer sigara içiyorsa (yiyeceklerin tadını ve kokusunu alamıyor sonuçta iştahsızlık oluşur), eğer bağırsaklarında kurt varsa, stres, depresyon, hastalıktan acı çekiyorsa kilo almaya zorlaşır. İştahsızlık kurulduğu takdire insan aç olsa da beynine tokluk sinyalleri gönderilir.

Çok yemek gerekmez.

Kilo almaya için düzensiz gıda alımına başlamak gerekmez. Böyle bir yanlış yaparsanız sadece karında şişlik oluşacaktır.

Az-az gıda alın.

Her gün 3 ana, 3 ara yemek yiyin.

Çok dinlenin.

Sinir gerginliği de artışa engel olabilir, bu yüzden sinirlenmemeye çalışın. Gün içerisinde en azından 1 kere nefesinizi derin alıp verin, 20 dakika sakin oturun.

Egzersiz yapın.

Yemekten önce spor yapın, yürüyün, koşun. Bu hem iştahı açar, hem de sağlıklı obeziteye yardımcı olur.

Zararlı alışkanlıklardan vazgeçin.

Alkol, kahve, çay, sigara kullanım seviyesini minimuma iletin. Bunların hepsi, iştahı azaltır ve metabolizmayı yükseltir.

Gıdayı sevmeye çalışın.

Süt ve süt ürünleri, et ve et ürünlerine ağırlık verin. Aldığınız karbonhidratın miktarını artırın. Süte bal, pekmez, reçel ekleyerek için. İçecekleri yemek zamanı değil, gıda alımından veya 30 dakika önce, ya da sonra için. Taze meyve sularına tercih edin. Yatmadan önce yemek, tatlı yiyebilir bilirsiniz. Yemekten sonra şekerleme alın. Fındık, fıstık, badem, ceviz vb. yiyin. Her gün yumurta yiyin. Eritilmiş yağ yerine sıvı yağlar tercih edin.

  • Yavaş-yavaş yemeye çalışın, gıdayı komple yutmayın. Mesele gıda olmasında değil, kalitesinde!
  • Sık sık özel ilgili olun. Özel ilişkiler – sadece zayıflamaya, ayrıca obeziteye de yardımcı olur.
  • Temiz havada çoklu gezin
  • Çoklu uyuyun, yatağınızda olmaktan haz alın.

Teraziye bakmayın

Teraziye bakıldığında siz sinirlenmeye başlayacaksınız, bunu da size tavsiye edilemez! En iyisi aynaya bakın, siz form artışını terazide değil, aynada iyi görebileceksiniz.

 

Dikkat. Kilo almaya adına çok yağlı yemeyin. Aşırı gıda sağlığa zararlıdır. Ayda 2kilogram kilo almak başarılı sonuçtur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir