Karbonatın Mucizevi Faydaları

Karbonat bir çok bilinmeyen faydası olan bir üründür. İçinde hiç katkı maddesi olmayan karbonat ev temizliğinde cilt güzelliğine bir çok konuda insanların işini kolaylaştırır. İçinde ki asittik özelliği nedeniyle çok amaçlı bir temizlik ürünü olan karbonat diş beyazlatmada ellerde ki ve yakalarda ki çatlakları gidermede bile işe yaramaktadır. Bu yazımızda karbonatın faydaları ve ne amaç için naslıl kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Ker şeyden önce karbonatın iyi bir temizleyici olduğundan bahsedelim. Karbonat bir yere dökülmüş yemek kalıntısından simsiyah olmuş perdelere kadar her şeyin temizlenmesinde kullanılabilir. Örneğin bir tişört üzerine bulaşan yağ lekesi üzerine karbonat be limon sıkarak çitileyin lekenin hemen çıktığını göreceksiniz. Bunun yanı sıra pas ve kir tutmuş fayansları karbonat dökerek yumuşatarak temizleyebilirsiniz. Ayrıca sararmış dişlerinizi karbonat ile fırçalayarak beyazlata bilirsiniz. Tüm bunların yıpranmış ve sertleşmiş saçlarınıza karbonat uygulayabilirsiniz. Bunun için şampuanınızın içine bir kaşık karbonat eklemeniz ve saçlarınızı köpüklü halde 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak karbonatın ellerde ki ve yaklarda ki çatlak ve nasırları yumuşatarak ortadan kaldırdığını biliyor musunuz? Bunun için bir paket karbonatı maden suyu ya da normal su ile krem haline getirin ve ellerinize ayaklarınıza uygulayın bu formül sayesinde elleriniz ve ayaklarınızda ki ölü deriler arınacak yumuşacık el ve ayaklara sahip olacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir