İran Kadınlarının Güzellik Sırları

İranlı kadınlar tüm dünya kadınlarının beğenisini kazanan kendilerine özgü bir güzelliğe sahipler. Ciltlerinin kusursuzluğu yetiştikleri coğrafya nedeniyle oluşan hafif esmer ten renkleri iri ve sert bakışlı koyu renk gözleri bir çok insanı kendilerine hayran bırakıyorlar. Her şeyden önemlisi ülkelerinde kendilerine olan baskılara rağmen ciddi bir öz güven barındırıyorlar. Buda duruşlarına ve tarzlarına yansıyor. Bu yazımızda İran kadınlarının güzellikleri için uyguladıkları formüllere bölgesel orak bakacağız ve bu sırları sizinle paylaşacağız.

İranlı kadınların en belirgin özellikleri gözlerinin güzelliğidir. Gözleri genel bir yapıya sahip olan İran kadınlarının gözleri genelde iri ve koyu renklidir. Onlarda bu avantajı iyi değerlendirip koyu renk farlar ve sıvı göz kalemleri ile gözlerini ortaya çıkarıyorlar. Bunun yanında makyaj yaparken dudaklarını daha soluk yapıp gözlerini öne planda tutuyorlar. İyi bir göz makyajını tamamlayan düz ve kalın kaşlar yine duruşlarına keskin bir ifade kazandırıyor.

İran kadınlarının ciltleri pürüzsüz ve lekesiz görünüyor bunun nedeni rutin olarak süt ile masaj ve aynı zamanda haftada en az bir kere tuzlu deniz suyu ile peeling yapmalarından kaynaklanıyor. Bir çok İranlı kadın saç rengi olarak doğal renklerini kullanıyor. Saçlarına Hint yağı ve badem yağı ile bakım uyguluyorlar. Bu sayede yumuşak ve hacimli bir görüntü kazanıyorlar. Tüm bunların yanında İran kadınları kendilerine bakmayı ihmal etmiyorlar doğal güzelliklerinin asıl nedeni de bundan kaynaklanıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir