İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür

İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür

Öncelikle dudaklar yüzümüzün en güzel parçalarından birisidir. Kalın dudaklar popülerliğini hiçbir zaman kaybetmedi. Yüz yıllardan beri dudaklar hem daha büyük, daha doldun daha pürüzsüz olmalıydı. Elbette ki bulunduğunuz yıllarda da bu trend geçmemekle beraber daha da baskın hale geldi. Dudak kalemlerinin daha doğru kullanılmasıyla, mat rujların piyasaya girmesiyle ve renklerin bu kadar çeşitlenmesiyle herkeste daha kalın dudak isteği aldı basını gitti.

Sadece makyaj ile dudakların daha büyük görünmesi bir yere kadardır. Bunun için kozmetik estetik devreye giriyor ve kadınlar dudaklarına geçici dolgu yaptırmaya hevesleniyor. He ne kadar zararı olmasa da işinin ehli bir doktor bulmak gerekiyor ve kullanılan ürünlerin sağlığa zararlı olmadığından emin olmak gerekiyor. Bazı kişiler bu yöntemden çekilirken bazıları da para dökmek istemiyor. Bunun için dudak büyütücü aletler piyasaya sürüldü ve birkaç saatlik dudak büyütmeler ile dolgun dudaklar elde edilebilmeye başladı. Ben ise size hem canınızı acıtmadan, hem dudaklarınıza zara vermeden dudaklarınızı doğal bir şekilde daha dolgun nasıl gösterebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle hazırlık aşaması çok önemlidir. Dudakların ruj öncesi ölü derilerden soyulmalardan tamamen arınmış olması gerekmektedir. Peeling ile bunu yapabilirsiniz. Ardından dudaklara nane yağı gibi dolaşımı artırıcı bir yağ sürülüp bir süre beklenmelidir. Dudaklar bu iki aşamayla hem biraz daha dolgun hem de parlak görünecektir. Ardından bir peçete ile dudağın üzerindeki fazla yağı alın. Ten renginize uygun bir ‘nude’ ruj dudaklarını en dolgun ve doğal gösterebilecek bir renktir. Bunun için seçtiğiniz rujdan çok az koyulukta bir dudak kalemi kullanmalısınız. Dudaklarınızı dudak kalemiyle çizerken dudak çizginizin dışına çok fazla taşmamaya özen göstermelisiniz. Dudağın hemen dışındaki çizgiyi takip etmek çok önemlidir. Dudağınızın üst kısmının yanları içerideyse tüm dudağı dışardan çizmek yerine sadece ihtiyacı olan kısımları dışardan çizerek eşitlemeye çalışın. Özellikle orta üst ve orta alt kısımdan çok fazla taşmamaya özel gösterin bu bıyık varmış gibi bir görüntüye sebep olacaktır. Daha sonra anı dudak kalemiyle dudakların içine doğruda kalem ile geçin. Son aşama olarak ruju sürmeye geçebilirsiniz.

Önemli bir püf nokta daha vermek gerekirse, dudakların iç kısımlarının orta kısımlarının daha açık renkli olması dudakları daha büyük gösterecektir. Aynı şekilde alt dudağın bitimine gölge vermek ve üst dudağın çıkıntılı bölgesine aydınlık vermekte yine dudakları daha dolgun gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir