Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Fondöten makyaj yapan kadınların vazgeçilmezidir. Aynı zamanda kusursuz bir makyaj için ilk adım ve olmazsa olmazdır. Bu anlamada bakınca fondöten seçimi oldukça önemlidir. Birbirinden farklı onlarca marka arasında fondöten seçimi yapmak isteseniz mutlaka kendinize mali bir sınır çizersiniz ve bu sınırlar içinde teninize en uygun rengi seçersiniz. Ancak fondöten seçimi sadece renkle alakalı değildir. Bu yazımızda fondöten seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Ve fondöteniz nasıl uygulamalıyız üzerinde duracağız.

Her şeyden önce fondöten seçerken cilt şeklinize en uygun fondöteni seçmelisiniz. Fondöten seçerken bu ürünü nerede ne amaçla kullanmak istediğiniz çok önemlidir. Çünkü hepimizin cilt problemleri ayrıdır. Bu problemleri ortadan kaldırmak için ise fondötene ihtiyacımız vardır. Tüm bu nedenler kapsamında fondöten seçerken ilk olarak bileğimize uygulaya biliriz. Bu bölge cildimize renk olarak en yakın bölgedir. Bu bölgeye uyumlu bir fondöteni rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabi ki fondötenin kullanım şeklide çok önemidir. Fondötenin ilk bazını parmak uçları ile cildimize iyice yedirmemiz gerekecek.

Bu sayede çok daha doğal ve güzel duracaktır. Sonra ki adımlarda ise fondöten fırçası yada ponponu kullanılabilir. Bu iki malzeme fondötenin yayılmasına yardımcı olacaktır. Fondöten seçerken şekline mutlaka dikkat edin köpük fondöten ya da  likit fondöten kullanımı oldukça zor olabilir. Bu tarz fondöten alırken mutlaka deneyerek almalısınız. Ayrıca köpük fondöteni pudra olarak da kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir