Enginar Suyunun Faydaları

Özellikle bayanların baş düşmanı olan kilolar. Enginar suyu burada devreye giriyor sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlıyor ve bu sayede kilo vermede yardımcı oluyor. Böylece diyete girdiğiniz zaman az yediğinizden dolayı kabızlığınızı önlüyor ve bağırsakları çalıştırıyor.

Mesane problemleri olan ve mesane problemlerinin oluşmaması için günde en az bir bardak enginar suyunun tüketilmesi gerekir. İdrar yapma da zorluk çekenler için iyi bir idrar sökücüdür. Ayrıca kabızlık problemi çekenler sabah aç karnına bir bardak enginar suyu tüketmeleri kabızlık sorununu kökünden kaldırabilir.

Bakterilere karşı antioksidan özelliği olduğundan dolayı hasta olmaya karşı bünyeyi korur. Antioksidan özelliği sadece hasta olmaya karşın koruma özelliğinden çok bir de kansere yakalanma riskini azaltıyor diyebiliriz. Antioksidan özelliklerinin faydaları bunun bitmiyor bir de bünyede meydana gelen enfeksiyonlara karşı iyi geldiği görülmüştür.

Enginar suyu özellikle cilt ve deride meydana gelen mantar, egzama sedef gibi hastalıkların alternatif tıp tedavisinde kullanılır.

K vitamini içerdiğinden dolayı kemik sağlığı için çok faydalıdır. Ayrıca beyin ve sinir sistemi üzerinde çok etkili olabilir ve beyin sağlığını koruma özelliğine sahiptir. Günde düzenli olarak kullanıldığı zaman hafızanızı güçlendirir. Hafızayı güçlendirdiğinden dolayı enginar suyu Alzheimer hastalığına karşı etkili bir tedavi yöntemi olarak uygulanabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir