Dudak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Dudak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Dudaklar gençliğini gösteren en önemli unsurlardan birisidir. Dudaklar bakımlı göründüğü sürece sizde bakımlı görüneceksiniz. Her şeyden önce kişisel bakım önemli olduğu için saçlarınıza, tırnaklarınıza, yüzünüze baktığınız dudaklarınıza da bakım yapmanız gereklidir. Kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da dudaklar kuruyabilmekte çatlayabilmektedir. Bunun için bakım kremleri kullanmak kadar su içmek de çok önemlidir. Eğer dudaklarınızın canlı, sağlıklı, pürüzsüz ve dolgun durmasını istiyorsanız ilk önce düzenli olarak su içmekle başlamalısınız. Bunun yanı sıra kullanacağınız kremler, yağlar, peelingler de dudakların sağlığı için önemlidir.

Düzenli olarak su tüketiyorsunuz, gerekli bakımları da yaptığınızı düşünüyorsunuz fakat dudaklarınızdaki soyulmalar geçmiyorsa öncelikle peeling yapmaya başlamanız gerekmektedir. Bunun için marketlerde hazır olarak satın alabileceğiniz gibi yine doğadan ve elinizdeki malzemelerden yararlanarak da kendi peelinginizi evde hazırlayabilişiniz. Tercihen esmer şeker kullanarak yapılan bu peeling beyaz şekerle de yapılabilir. 1 çay kaşığı şekeri ile macun kıvamı alacak kadar balı arıştırıp basit bir peeling elde edebilirsiniz. Fakat cilt için olduğu kadar dudaklar için de yararlı olan hindistancevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı, ozon yağı, lavanta yağı gibi ürünlerden elinizde olanlardan birkaç damla karışıma ekleyerek etkisini artırabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken dudaklara peeling yapılırken kesinlikle bastırılmamalı ve uzun süre peeling yapılmamalı. Bir dakika yeterde artar. Bütün ölü derileri tek seferde soymaya çalışmamalıyız. 2-3 günde bir tekrar edildiği takdirde zamanla ölü deriler yok olacaktır.

Peelingten sonra dudakları uygun bir şekilde beslemek ve kuruluğun tekrar oluşup soyulmanın meydana gelmesini önlemek için yağlarla dudakları desteklemek gereklidir. Hali hazırda kullandığınız dudak bakım ürünleri olsa da doğal ürünler daha iyi sonuçlar verecek ve uzun süreli cildinizi daha iyi koruyacaktır. Bunun için yağlardan bir iki damla kullanarak özellikle zeytinyağı, badem yağı karışımı dudaklar için çok etkilidir. Dilediğiniz kadar içerisi zenginleştirebilir veya tek bir ürün kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir