Dudak Bakımı için Öneriler

Dudak Bakımı için Öneriler

Dudakların bakımlı olması demek, ölü derilerden arınmış, parlak, canlı ve dolgun görünmesi demektir. Bakımsız dudaklar çatlak, soyulmuş, kuru ve cansız görünür. Bakımsız bir dudak üzerine ruj veya renkli nemlendirici sürüldüğünde de görüntü oldukça vahimleşir. Nasıl bakımlı bir tene yapılan makyaj daha güzel duracaksa bakımlı bir dudağa sürülen rujda güzel duracaktır. Dudaklarınızın bakımlı görünmesi için çok cabalar sarf etmenize veya çok paralar dökmenize gerek yok. Bunun çözümü yine doğa sizin için sunuyor.

Öncelikle işe bol bol su tüketmekle başlamak gerekir. Cildin kurumasının sebebi susuz kalmasındandır. Bu yüzden bol su tüketmek cildinizi canlandırdığı gibi dudaklarınızı da canlandıracaktır. Bunun arkasına günlük olarak yaptığımız bakımlar ve 2-3 günde yaptığımız bakımlar ve haftalık bakımlar olarak kendini tekrar eder. İlk olarak dudağımız ihtiyacı oldukça uygulamamız gereken bir bakım ürünü edinmemiz gereklidir. Dudaklar genel olarak kurumaya meyilli olduğu için yeterli bakımı sağlayacak olan ürünler genelde yağlar olur. Tercih edilecek olan yağların için organik olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle hindistancevizi yağı, badem yapı, zeytinyağı gibi yağlar dudak bakımında da çok değerlidir. Bu yağlar tek başına da karıştırılarak da kullanılabilir.

Öte yandan 2-3 günde bir yapılacak bir peeling dudaklar için çok önemlidir. Özellikle esmer şeker, bal ve zeytinyağı ile macun kıvamında hazırlanmış karışım ile dudaklara bastırmadan 1 dakikalık yapılacak olan peeling dudakların ölü derilerden arınması için çok önemlidir. Yukarda da bahsettiğim gibi kurumuş ve soyulmuş dudaklara sürülen ürünler hiç güzel durmaz. Bunun için peeling bakım rutinine muhakkak eklenmelidir.

Son olarak ekstra bir adım olarak son zamanlarda popüler olan dermaroller uygulaması. Cilt içinde çok yararlı olan dermarolleri hafta da bir ciltinize uygularken dudakların üzerinden de geçmek dudaklara çok fazla yarar saylıyor. Kan dolaşımını hızlandırıyor. Yeni hücrelerin oluşumu tetikliyor. Daha parlak daha doldun daha yumuşak dudaklar elde etmenizi sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir