Çabuk Zayıflama Yöntemleri

Çabuk Zayıflama Yöntemleri

Önemli bir güne çok az kaldı ve acilen kilo vermeniz gerekiyor olabilir. Veya size daha fazla kilo verdirmek için itici bir güç olması amacıyla ilk birkaç kiloyu bir an önce vermek istiyor olabilirsiniz. Bunun için kürler uygulayabilir ve kısa zamanda 5-6 kilo verebilirsiniz. Fakat unutmamalısınız bunlar kısa süreli verilen kilolardır. Devamlılığı genelde mümkün olmaz. Kısa sürede verdiğiniz kiloları tekrar fazla bir şekilde kısa sürede almamak için kilo verdiğiniz süreyi hesap edip en az 3-4 katı süre bunu korumak için aynı şekilde dikkatli yemeye ve sporla yaşamaya devam etmelisiniz ki vücut buna katalize olsun.

Kür diyetler genelde vücuttan ödemi atmaya, fazla suyu atmaya yarayan diyetlerdir. Önemli olan 5-6 kilodan sonraki kiloları verebiliyor olmaktır. Vücut ilk kiloları verdikten sonra savunmaya geçer ve kıtlık moduna girer. Bunu yıkabilmek için asıl azmi bundan sonra göstermeniz gerekmektedir. Haftada bir kendinize istediğiniz yiyecekleri küçük miktarda tüketmek için ödüller verebilirsiniz. Fakat kalan zamanda oldukça dirayetli olmalısınız. Suyu hayatınıza kesin bir şekilde sokmalısınız. Su tüketmeyen insanlar için şişkinliğe sebep olsa da yağların yakımını sağlayacak olan sudur bunun için ne kadar çok su o kadar iyi.

Kilo vermeye çalıştığınız süre boyunca giden kiloların kaslardan değil yağlardan gitmesi için kesinlikle egzersiz şarttır. Bu aynı zamanda sıkılaşmayı da sağlayacaktır. 6-7 kilo verip sadece 1 beden küçülebilirsiniz fakat bunu sporla birleştirirseniz 1,5-2 bedene kadar küçülebilirsiniz. Bir anda ağır sporlara başlamak yerine bıkkınlık yaşamamak için sporu gün gün artırın. Her gün spora ayırdığınız süreyi artırmanız kilo vermenizi çok daha fazla hızlandıracaktır. Pasif aktivitelerde bulunmak yerine vücudunuz her kasını farklı şekillerde çalıştıracak sporlar yapın. Farklı kaslarınızı arka arkaya çalıştıracak kombine spor tekniklerini deneyin. Unutulmamalıdır ki kilo vermek beyin sağlığınız ve beden yaşınız için de çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir