Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Boyun özellikle kadınlar için çok önemli bir aksesuardır. Güzel bir boyun erkekleri etkilemenin de oldukça etkili bir yoludur. Genç, pürüzsüz ve kırışıksız bir boyun oldukça önemlidir. Boynun kırışmasında bazı etmenler vardır. Yaş boyun kırışıklığına yol açan ana sebeplerden biridir ancak bunun yanı sıra gerekli önlemler alınmadıkça, bakım yapılmadıkça da kırışıklıklar daha erken yaşlarda meydana gelecektir.

Boyun kırışıklığına sebep olan diğer etmenler ise güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmasız bırakılmış olan boyun ve birde yatarken ki pozisyon. Bunlara kırışıklıklarınız oluşmadan önce dikkat etmeye başlarsanız çok şanslısınız. Güneşe çıkmadan önce güneş kremini muhakkak yüksek faktörlü kullanmak ve ara ara tekrarlamak, kırışıklıklar için egzersizler yapmak, uyuma şekline dikkat etmek yapabileceğiniz birkaç basit önlemdir. Bunun dışında desteklemek için satın alabileceğiniz birçok başarılı ürün var. Bu kremlerle destekleyebilir ve kırışıklığı daha geç yaşlara taşıyabilirsiniz. Ancak bu kremler çoğu zaman pahalı oluyor ve içeriğinde kimyasallar oluyor. Bunun için doğal yollara başvurmak hem daha uygun fiyatlı hem de hiç yan etkisi olmuyor. Yani en kötü ihtimalle kırışıklıklarınız gitmese de nemli ve canlı bir boynunuz olur. Elbette ki bu da cilt için çok önemli.

Bol bol su tüketmenin yanında ilk olarak muz maskesi yapın. 1 muzu püre haline getirin ve içine biraz gül suyu karıştırın. Bunu boynunuza güzelce yedirin. 30 dakika beklemeniz yeterlidir. Bunun dışın da yine nem deposu olan gliserin ve bal maskesi yapın. Eşit miktarda gliserin ve balı karıştırın ve boynunuza sürün masaj yapın ve bekletebildiğiniz kadar uzun süre bekletin. Hiçbir zararı olmaz. Bunun dışında yumurta akı sade bir şekilde maske olarak kullanılabilir. Germe özelliği sayesinde kırışıklıklara iyi gelir. Bir diğer seçenek ise deniz tuzu ve zeytinyağı karışımıdır. 15 dakika bekletilmesi yeterli olacaktır.

Bunların yanı sıra beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeli, bol su tüketmeli ve boyun egzersizleri yapmalısınız. Ekstra olarak da ara ara peeling yapıp derinin yenilenmesine de ön ayak olmalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir