Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtası vücut için zengin mineral ve besin değerlerini içeriyor. Protein ve yağ oranıyla normal beyaz yumurtaya benzerlik taşısa da etkileri açısından kilo almak isteyenler için adeta ilaç gibi. Haplarla ve bilinmedik yöntemlerle kilo almaya çalışan zayıf vücuda sahip kişiler bıldırcın yumurtası tüketerek kilo almayı mutlaka denemeli.

Bıldırcın yumurtasıyla kilo almak için yumurtayı çiğ içmeniz gerekir. Boyut olarak zaten ufak bir boyuta sahip olan bıldırcın yumurtası eğer içerken hoş olmayan hislere kapılmanıza sebep oluyorsa süt içerisine kırarak iyice karıştırdıktan sonra tüketin. Sütün içerisine atılan bir adet bıldırcın yumurtası çatalla iyice çırpıldıktan sonra tüketilmelidir. Bu işlemi günde 2 veya 3 kez herhangi bir zaman diliminde (gece vakti önerilmez) tüketin.

Bıldırcın yumurtasını düzenli olarak içtiğinizde kendinizi daha dinç ve güçlü hissetmeye başlar, kaslarınızın ve iskelet sisteminizin daha işlek hale geldiğini görür ve kilo almaya başladığınızı anlarsınız.

Bıldırcın yumurtası tüketirken etkilerini daha hızlı hissetmek amacıyla hafif vücut esnetme sporu yapın. Ağır sporlar ve çok terlemenize sebep olacak sporlardan kaçının zira siz artık kilo alma adayısınız.

100 gr bıldırcın yumurtası içerisinde 11 gram yağ, 13 gam protein, 0.4 gram karbonhidrat, 141 mg sodyum, 132 mg potasyum bulunur. Bıldırcın yumurtası kalori hastası olan kişilere önerilmez. İçeriğinde yaklaşık 844 mg kalori var. Bu da iyi bir enerji değerine işaret ediyor.

Kilo almak için birçok farklı metot var. En başta imkanı olanlar diyetisyene giderse daha iyi olur. Diyetisyen değerlerini sürekli takip ederek size uygun yemek listeleri oluşturur. Ayrıca kilo aldığınızda mutluluktan havalara uçarsınız. Bazen kilo almak tedavi gerektiren bir işlemdir. Özellikle sağlık sorunları olanlar farklı yollara başvurmadan önce doktora giderek kilo almayı denemeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir