Aldatan Erkek Kalp Krizi Geçiriyor

İtalya’daki Floransa Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmanın konusu aldatan erkeklerdi. Araştırmaya göre aldatan erkeklerin kalp krizinden ölme riski daha yüksek. Adrenalinden midir yoksa rezil olup foyası ortaya döküldüğünden midir bilinmez ama aldatan erkeğin aldattığının ortaya çıkması büyük bir sansasyona dönüşüyor ve erkekler bu durumun üstesinden gelemiyor. Yapılan araştırmalar bu gerçeği ortaya koymuştur. Çapkınlık ve zamparalık peşinde koşan erkek aslında kendi sonunu hazırlıyor. Özellikle eşi tarafından durum farkedildiğinde ya da olay yeri baskını gerçekleştiğinde yaşanılan stres ve adrenalin artıyor ve erkeklerde kalp krizine neden oluyor.

Bilim adamları evli erkeklerin evlilikleri dışında yaşadığı cinsel ilişki ve sadakatsizlik konusunu ele aldılar. Dünyada konu ile ilgili yapılan bütün araştırmaları incelediler. Eşini aldatan erkek eşi tarafından farkedilmese bile aşırı stres altına giriyor. Durum farkedilirse yaşanılan büyük stres ve endişe durumu onu kalp krizine kadar sürüklüyor. Endişe ve stres duyguları bilindiği üzere ileri aşamalarda insan vücudunu felce götürecek kadar güçlü duygulardır. Anksiyete hastalıkları bu nedenle tedavi edilmesi gereken hastalıklardandır. Aşırı stres ve utanç duygusu erkekleri kalp krizine götürmektedir.

Eşini aldatan erkek daha genç görünen ve görünüşü daha düzgün kadınlarla eşlerini aldatıyorlar. Bu durumun üstesinden gelmek için de aşırı alkol alıyor ve yemek yiyorlar. Aslında bu durumlar bile erkeğin stres altında olduğunu gösteriyor. Tansiyon yükseliyor ve bu durum da kalp atışının hızlanmasına neden oluyor. Böylece erkeklerin kalp krizine girme oranları artıyor. Psikolojik etmenler de bu konuda tetikleyici rol oynuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir